No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Policajti objasnili lúpeže, obvinili muža z Kokavy nad Rimavicou, dokonca aj jedného 15-ročného

17. januára 2017 |  | 

policia-sudCez neuzamknutý dvor a dvere rodinného domu dôchodkyne v Kokave nad Rimavicou sa dostal mladý muž, ktorý chcel peniaze. Starú ženu neváhal ani udrieť. Ako Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, zo zločinu lúpeže a zločinu porušovania domovej slobody obvinili 24-ročného muža z Kokavy nad Rimavicou. Do domu sa mal dostať uplynulú sobotu večer, 86-ročnej dôchodkyni povedal, aby mu dala peniaze. „Keď ho posielala preč, že nemá peniaze, strčil ju tak, že spadla na podlahu a udrela sa o kachle,“ uviedla Faltániová, podľa ktorej keď sa žena zdvihla a posadila na posteľ, tak prehľadal ju a opätovne pýtal od nej peniaze. „Následne jej dal ešte facku a až potom z domu odišiel,“ zdôraznila policajná hovorkyňa, podľa ktorej žene spôsobil zranenia s predpokladanou dobou liečenia 2 až 3 týždne.
Obvineného polícia stíha na slobode. Za tieto skutky v prípade dokázania viny, môže byť potrestaný odňatím slobody na 7 až 12 rokov.

Zo zločinu lúpeže je obvinený aj 15-ročný chlapec, rovnako z Kokavy nad Rimavicou. Ten podľa polície ešte 22. novembra podvečer v Banskej Bystrici na neosvetlenom chodníku na Jilemnického ulici, lúpežne prepadol 68-ročnú dôchodkyňu z Banskej Bystrice. „Prišiel k nej odzadu, chytil ju za kabelku prevesenú na pravom ramene, následne ju za ňu potiahol, následkom čoho poškodená spadla na chodník,“ priblížila Faltániová, podľa ktorej mal žene vulgárne nadávať a kopať do hrudníka. Po útoku sa mu podarilo kabelku ukradnúť a z miesta ušiel, z kabelky vzal peniaze a zvyšok vyhodil na strechu trafostanice. „Poškodenej spôsobil zranenia s neustálenou dobou liečenia. Krádežou a poškodením oblečenia jej vznikla škoda odhadnutá na viac ako 200 eur,“ doplnila policajná hovorkyňa.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross