No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Policajti prichytili za volantom starostu. Vo funkcii skončil

Policajti z okresu Revúca prichytili v uplynulých dňoch za volantom osobného auta starostu Ratkovej. Šoféroval v obci na služobnom vozidle. Dychová skúška potvrdila u 36-ročného Jána alkohol. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Petry Kováčikovej u neho zistili viac ako 1,8 promile.

Článok pokračuje pod reklamouSkončil v cele predbežného zadržania a vyšetrovateľ mu vzniesol obvinenie z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Sudca okresného súdu v Revúcej 36-ročného Jána Bobrovského uznal vinným. Ako spresnila hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Uhrovičová, trestným rozkazom obvineného uznal vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a udelil mu peňažný trest 1 500 eur. Zároveň má zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dva roky. "Obvinený aj prokurátor sa vzdali práva podať odpor, rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť," povedala Uhrovičová pre TV JOJ.

Starosta Bobrovský tak spáchal trestný čin a prišiel o funkciu. Obec s vyše 500 obyvateľmi má zatiaľ viesť jeho zástupca, až do náhradných volieb.

Policajti v okrese Revúca vykonávajú zvýšený dohľad v uplynulých dňoch. Minulý mesiac tam došlo k tragickej nehode. Medzi obcami Ratkovská Suchá a Ratková zišiel z cesty 37-ročný vodič z okresu Rimavská Sobota na aute Kia Sorento. V zákrute sa dostal do šmyku a po viacnásobnom prevrátení skončilo auto prevrátené na streche.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: TV JOJ

Pri nehode vyhasol život 37-ročného vodiča. Dve nehody na rovnakej ceste majú súvis - Rimava.sk - správy - Rimavská Sobota a okolie


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross