No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Policajti sa pri kontrolách zamerajú aj na bezpečnostné pásy a autosedačky

Policajti v Rimavskosobotskom, Revúckom, Lučeneckom či Veľkokrtíšskom okrese sa zapojili do celoeurópskej dopravno-bezpečnostnej akcie, ktorá potrvá až do nedele, 20. marca. Ako informuje Ministerstvo vnútra SR, muži zákona sa pri kontrolách zamerajú na používanie bezpečnostných pásov a detských autosedačiek. Pri ich nepoužití vodičom hrozí pokuta vo výške 50 eur.

„Policajti sa zamerajú aj na ostatné porušenia pravidiel cestnej premávky. Na nedodržiavanie povolenej rýchlosti, porušovanie zákazu požívania alkoholu alebo iných návykových látok vodičmi a porušovanie základných povinností vodičov. Posvietia si tiež na ostatných účastníkov, teda aj chodcov a cyklistov,“ uvádza ministerstvo.

Ako ďalej Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová, policajné hliadky v rámci osobitnej kontroly si dnes, 15. marca, posvietia na vodičov Revúckeho okresu. Vo štvrtok, 17. marca skontrolujú hliadky podľa jej slov vodičov Rimavskosobotského a v piatok, 18. marca, Lučeneckého a Veľkokrtíšskeho okresu. „V rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči zastavení priamo na ceste pri porušení zákona o cestnej premávke, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle držiteľovi vozidla poštou,“ dodala na záver Petrovičová.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross