No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUALIZOVANÉ: Policajti, ktorí zachránili ženu, získali ocenenie za obetavosť

29. júla 2022 | | |  | 
Zdroj: FB Polícia SR - Banskobystrický kraj

JELŠAVA - Včera (20. júl) horel v Jelšave rodinný dom, v ktorom sa nachádzala jedna žena. Policajti Andrea Hricová a Peter Chyla vbehli do horiaceho domu, aby zachránili staršiu ženu.

"Po príchode na miesto spozorovali plamene a hustý dym valiaci sa z domu. Rodinnými príslušníkmi boli upozornení, že vnútri sa stále nachádza staršia žena. Ani sekundu neváhali a cez plamene a hustý dym vošli do domu, kde videli ženu ležiacu na posteli," uviedla na sociálnej sieti Polícia SR - Banskobystrický kraj.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako dodali policajti, ženu z horiaceho domu vytiahli a odovzdali záchranárom, ktorí ju previezli do nemocnice. "Sami sa pri tom nadýchali škodlivého dymu a rovnako museli byť ošetrení v nemocnici. Do bodky svojím konaním naplnili heslo pomáhať a chrániť a s nasadením vlastného života a zdravia pomohli človeku v núdzi, aby mu zachránili život," uzavrela polícia.

AKTUALIZOVANÉ 29. 7. 2022 - Dvojica policajtov, ktorá zachránilo ženu, dostala ocenenie za obetavosť.

"Andrea Hricová a Peter Chyla z Jelšavy boli odmenení za nasadenie vlastného života a zdravia, pri záchrane života staršej bezmocnej ženy, ktorú vytiahli z horiaceho domu. Sami sa pri tom nadýchali toxického dymu a museli byť ošetrení v nemocnici. Celý prípad našťastie skončil dobre, žena, aj naši kolegovia sú v poriadku a právom im patrí odmena za ich záslužný čin," uviedla na sociálnej sieti Polícia SR - Banskobystrický kraj.

Foto: FB Polícia SR - Banskobystrický kraj

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross