No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Polícia chytila drogového dílera, už si vypočul svoj trest

5. augusta 2021 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Podozrenia, že muž, ktorého v polovici marca zadržali policajti v Rimavskej Sobote, sa venoval trestnej činnosti, sa potvrdili. Za predávanie a prechovávanie drog pôjde do väzenia.

Vo štvrtok (18. 3.) v popoludňajších hodinách policajti Pohotovostného policajného útvaru a kriminálnej polície z Rimavskej Soboty na ceste 1/16 zastavili osobné auto, v ktorom sa viezli štyri osoby. Pri prehliadke auta, ako aj pri osobnej prehliadke našli podozrivú bielu látku, ktorú zaistili a zaslali na expertízne skúmanie,“ uviedla vtedy polícia s tým, že osoby boli zadržané a po vykonaní procesných úkonov troch zo zadržania prepustili.

Článok pokračuje pod reklamouExpertíza potvrdila, že išlo o pervitín s obsahom psychotropnej látky metamfetamín. Ako ďalej vyplýva z trestného rozkazu, v plastovom sáčku sa nachádzala látka s hmotnosťou niečo cez 4 gramy. 34-ročný Zoltán z obce Barca drogy taktiež predával – po 10 eur.

Muž bol obvinený zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Sudca mu udelil úhrnný trest odňatia slobody v trvaní 3 rokov. Odpyká si ho vo väzení s minimálnym stupňom stráženia. Súd mu taktiež nariadil ochranné protitoxikomanické liečenie ambulantnou formou.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross