No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Polícia na cestách začína s dopravno-bezpečnostnou akciou

Foto ilustračná. Zdroj: Polícia - Banskobystrický kraj

Dnes sa začala policajná dopravno-bezpečnostná akcia „ADVENT“, ktorá bude zameraná na vykonávanie dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky. Akcia potrvá celý mesiac december.

Ako informovala polícia, posilnené hliadky dopravnej, poriadkovej a železničnej polície budú v teréne aj počas vianočných sviatkov, teda od 24. do 26. decembra a tiež 31. decembra.

Článok pokračuje pod reklamou


"Aj polícia v Banskobystrickom kraji naplánovala dopravno-bezpečnostnú akciu s ohľadom na miesta a časy, kedy najčastejšie dochádza k tragickým dopravným nehodám, a aj tým pod vplyvom alkoholu. Každý štvrtok, piatok, sobotu a nedeľu sa aj naši policajti zamerajú v rámci kontrol najmä na miesta väčšej koncentrácie osôb, ako sú bary, pohostinstvá či diskotéky," uviedla polícia.

Policajti si posvietia najmä na zisťovanie požitia alkoholu u vodičov motorových a nemotorových vozidiel, čiže výnimkou nebudú ani kolobežkári či cyklisti. Kontrolovať budú tiež dodržiavanie spôsobu jazdy, ako napríklad predchádzanie, rýchlosť jazdy, ale aj povinnosti vodiča týkajúce sa napríklad zákazu obsluhovania mobilného telefónu počas jazdy.

"Kolegovia však budú dohliadať aj na dodržiavanie zákonných povinností zo strany chodcov. December je čas, keď sa každý intenzívnejšie začne pripravovať na vianočné sviatky. Pri tejto príležitosti vyzývame k zvýšenej opatrnosti a vzájomnej tolerancii. Spomaľte tak, aby ste spoločne mohli prežiť sviatočné dni v pokoji so svojimi rodinami," vyzýva polícia.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross