No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Polícia našla pri prehliadke zbrane v nelegálnej držbe

perex-zbraneMať zbrane v nelegálnej držbe sa nevypláca. Polícia v Revúcej začala proti páchateľovi trestné stíhanie za zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Ako ďalej Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová, páchateľ si v presne nezistenej dobe neoprávnene zadovážil krátke a dlhé strelné zbrane a strelivo, doposiaľ presne nezisteného typu a kalibru.

„Tieto streľby schopné zbrane a strelivo prechovával v mieste svojho terajšieho bydliska na Štúrovej ulici v Revúcej, ako aj v garáži, a to aj napriek tomu, že nie je držiteľom zbrojného preukazu,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že začiatkom apríla bola na základe príkazu sudcu vykonaná domová prehliadka a prehliadky nebytových priestorov, pri ktorých boli tieto zbrane a strelivo zaistené.

Podľa jej slov boli zbrane a strelivo následne zaslané na expertízne skúmanie. „Medzi zaistenými zbraňami sa nachádzala aj krátka guľová zbraň, ktorá bola v auguste minulého roka odcudzená z depa prepravnej spoločnosti v Bratislave,“ poznamenala Petrovičová.

Zdroj: Rimava.sk, foto: polícia SR


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross