No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Polícia objasnila zmiznuté peniaze z bankomatu, obvinili aj zlodeja z opakovanej krádeže

zeliezka sudPolícia v Rimavskej Sobote objasnila prípad zmiznutých peňazí z bankomatu na budove obchodného domu Kaufland na Námestí Š. M. Daxnera. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej obvinili z prečinu zatajenia veci 41-ročnú ženu z Hostíc, toho času z Rimavskej Soboty. Finančnú hotovosť 400 eur si mala prisvojiť 10. februára z bankomatu, v ktorom výber urobil mladý muž z Hrnčiarskej Vsi, peniaze podľa Faltániovej zabudol a z miesta odišiel.
V prípade dokázania viny hrozí za takýto skutok trest odňatia slobody až na jeden rok. Ako policajná hovorkyňa dodala, zo zákona, keď niekto nájde cudziu vec, ktorá mu nepatrí, nesmie si ju ponechať. V tomto prípade mala žena peniaze odniesť do banky alebo na políciu.

Muž ukradol bicykel, neskôr neodolal ani telefónu. Teraz mu hrozia až dva roky väzenia
Trest odňatia slobody až na dva roky hrozí mužovi z Rimavskej Soboty, ktorého obvinili z krádeže. Ešte v januári zo stolíka v herni na Malohontskej ulici ukradol mobilný telefón, ktorý patril 18-ročnej žene z Horných Plachtiniec. Krádežou jej podľa Faltániovej spôsobil škodu viac ako 230 eur. „Dopustil sa tohto konania aj napriek tomu, že bol za majetkový priestupok, krádež bicykla spred predajne Lidl ešte v septembri minulého roka už potrestaný,“ uviedla Faltániová. Zlodej podľa jej slov dostal vtedy pokutu vo výške 20 eur. Za opakovanú krádež mu teraz hrozia až dva roky.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross