No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Polícia objasňuje podozrenie zo sprenevery v rimavskosobotskej samospráve spred viac ako 10 rokov

Rimavskosobotská polícia vyšetruje prípad sprenevery tunajšej samosprávy spred viac ako desiatich rokov. Ako pre Rimava.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, ku skutku malo dôjsť v období rokov 2001 až 2004. Trestné stíhanie podľa Faltániovej začali 7. februára a kvôli prebiehajúcemu vyšetrovaniu bližšie informácie poskytovať zatiaľ nebudú. "Prípad je zatiaľ v štádiu vyšetrovania," uzavrela policajná hovorkyňa.

Podľa našich informácií ide o problém, ktorý súvisí s uhradením spotrebných nákladov v bytových domoch na Sídlisku Dúžavská cesta. Ako v októbri minulého roku, pri voľbe konateľa Mestskej bytovej správy (MsBS) informoval primátor Jozef Šimko, mesto dlhuje viac ako 6 mil. bývalých slovenských korún.

Ako vtedy na rokovaní mestského zastupiteľstva situáciu objasnila Marta Dráždiková, ekonómka Mestskej bytovej správy, peniaze boli použité na zaplatenie za spotrebovanú energiu, vodu, teplo na Sídlisku Dúžavská cesta. Do roku 2005 boli peniaze všetkých bytových domov na jednom účte MsBS. Z nich sa hradili aj náklady za byty na Dúžavskej ceste, tá však niekoľko rokov neplatila. Byty boli  dlhodobo zadĺžené a keď ich chceli v roku 2006 tamojším obyvateľom odpredať, museli ich oddĺžiť. Dovtedy MsBS spravovalo aj byty na Dúžavskej ceste. V roku 2006 sa zmenil zákon a peniaze sa museli rozúčtovať na samostatné účty jednotlivých bytových domov. Dlh, ktorý vznikol kvôli bytom na Dúžavskej ceste, ostal, podľa Dráždikovej tieto peniaze fyzicky chýbajú vlastníkom bytových domov.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross