No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Polícia pátra po podvodníkovi, v hoteli si užíval ubytovanie aj stravu na „sekeru“

Polícia hľadá podvodníka, ktorý si v hoteli užíval ubytovanie aj stravu a nechal po sebe viac ako 400 eurovú „sekeru“. Podvodníka hľadá polícia v Lučenci, ktorá prijala vo štvrtok, 19. júla, trestné oznámenie od zamestnankyne hotela, pre podozrenie z trestného činu podvodu. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Podľa jej slov v sobotu, 14. júla, prišiel na recepciu hotela e-mail so žiadosťou o rezerváciu ubytovania pre osobu „Branislav Križan“. Ako ďalej hovorkyňa priblížila, v pondelok okolo 12.45 hodine prišiel do hotela muž, ktorý sa predstavil ako „Branislav Križan“ a uviedol, že by mal mať rezerváciu na ubytovanie. „Predložil doklad o tom, že na polícii nahlásil stratu občianskeho preukazu a tento doklad bol na uvedené meno. Ubytovali ho v izbe „De Lux“ na tri noci,“ uviedla a dodala, že počas doby čo bol ubytovaný sa tam stravoval (raňajky), alkohol v bare požíval počas celej doby a všetko si to nechával písať na účet.

Pobyt mal ukončiť vo štvrtok, ale podľa Faltániovej tak neurobil, kľúč od izby na recepciu nevrátil a na dverách izby mal vyvesenú tabuľku „nerušiť“. Ako hovorkyňa ozrejmila, keďže potrebovali izbu pripraviť pre iných hostí, vošli do izby a zistili, že je prázdna a muž, ktorý tam bol ubytovaný tam už nemá žiadne veci. Odišiel skôr ako mal a nechal nevyplatený účet za ubytovanie s raňajkami za tri noci a účet za konzumáciu v bare. Celkovo takto spôsobil majiteľovi hotela škodu takmer 417 eur.

„Polícia v Lučenci túto vec preveruje a zisťuje totožnosť neznámeho muža. O pomoc žiadame aj občanov, ak tohto podozrivého muža spoznali, alebo majú o ňom akékoľvek informácie, aby ich oznámili na t. č. 158,“ avizuje Faltániová. Ako dnes, 23. júla, Rimava.sk informovala hovorkyňa, od občanov dostala polícia informácie o hľadanom, na základe ktorých voči 24-ročnému mužovi zo Zlatých Moraviec muži zákona vzniesli obvinenie z prečinu podvodu. Naďalej po ňom pátrajú.

Zdroj: Rimava.sk Foto: KR PZ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross