No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: Polícia kontroluje vstupy do mesta. Vyhlásili pátranie po väzňovi z R. Soboty

hladany Igor Horváth z R. Soboty Polícia v Rimavskej Sobote pátra po väzňovi z otvoreného oddelenia Sabová. Ide o oddelenie, kde sú zaradení odsúdení na výkon trestu odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia. Polícia s popisom muža kontroluje vstupy do mesta, autobusovú a vlakovú stanicu ako aj herne. Podľa informácií zo Zboru väzenskej a justičnej stráže sa 21-ročný odsúdený nevrátil z lekárskeho ošetrenia v Rimavskej Sobote.
„Vo výkone trestu odňatia slobody sa nachádzal pre spáchanie prečinu usmrtenia z nedbanlivosti počas autonehody, za čo mu bol uložený nepodmienečný trest v trvaní 30 mesiacov so zaradením do ústavu s minimálnym stupňom stráženia," priblížil Adrián Baláž, riaditeľ kancelárie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže.

Mladík by lehotu na podmienečné prepustenie splnil 16. februára budúci rok, koniec trestu má mať 16. mája 2018.

hladany Igor Horváth z R. Soboty Doplnené o 15:40 hod.
Polícia po mužovi naďalej pátra. Podľa našich informácií polícia preveruje v Maďarsku auto, ktorým mohol väzeň utiecť. O opatreniach v súvislosti s útekom bude polícia informovať na tlačovej konferencii ešte dnes o 17:00 hod.

Doplnené o 16:10 hod.
Polícia v Rimavskej Sobote sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po hľadanom 21-ročnom Igorovi Horváthovi z Rimavskej Soboty, toho času vo výkone trestu odňatia slobody – menovaný je na úteku.

Popis osoby: je vysoký 182 cm, je zavalitej postavy, má krátke tmavé vlasy a tmavé oči. „Žiadame občanov, aby akékoľvek informácie o hľadanom mužovi oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, alebo na linku tiesňového volania č. 158," informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová.

 

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross