No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Polícia pátra po väzňovi z regiónu, ktorý ušiel z výkonu trestu

17. augusta 2017 |  | | | |

Dnes ráno ušiel väzeň z vonkajšieho pracoviska na Zvolenskej ceste v Banskej Bystrici, ktorý je v súčasnosti v Ústave na výkon trestu odňatia slobody. Ako ďalej Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, väzeň je 43-ročný Štefan Boto z Cinobane, okres Poltár.

„Polícia žiada občanov o pomoc a spoluprácu pri pátraní,“ poznamenala a dodala, že po mužovi prebieha intenzívne pátranie.

O podobný rozruch sa v novembri 2016 postaral aj väzeň, ktorý ušiel z otvoreného oddelenia Sabová pri Rimavskej Sobote. Išlo o Igora Horvátha, ktorý si ale pobyt vonku dlho neužil. Polícia ho našla ešte v deň jeho úteku, teda 8. novembra 2016. Jeho kroky smerovali do Maďarska, kde ho maďarská polícia zadržala v meste Ózd. Igor bol vo výkone trestu za usmrtenie z nedbanlivosti počas autonehody v júli 2014, pri ktorej zomrela 35-ročná sestra Horváthovho otca. Okrem toho sa ťažko zranili štyria ľudia v obidvoch autách. Za tento skutok Okresný súd Zvolen Horvátha odsúdil na 30 mesiacov odňatia slobody nepodmienečne a uložil mu zákaz šoférovať na šesť rokov. Lehotu na podmienečné prepustenie by bol splnil vo februári tohto roka a koniec trestu má mať v máji 2018.

Za svoj útek si však pobyt za mrežami zrejme predĺži. Polícia ho vtedy obvinila z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia za čo mu hrozil trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov, pričom mu priťažilo aj to, že šoféroval aj napriek zákazu.

Štefan Boto

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Väzňovi za útek zo Sabovej hrozí päť rokov, už je v rukách slovenskej polície
Pátranie po väzňovi z R. Soboty, ktorý ušiel ukončili. Hľadali ho aj v Maďarsku
DOPLNENÉ: Polícia kontroluje vstupy do mesta. Vyhlásili pátranie po väzňovi z R. Soboty

 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross