No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Polícia počas osobitnej kontroly odhalila stovky priestupkov

Počas policajnej akcie, ktorá sa uskutočnila uplynulú sobotu, muži zákona zistili 280 priestupkov. Osobitná kontrola prebiehala v celom Banskobystrickom kraji a jej cieľom bolo zlepšiť bezpečnostnú situáciu na území všetkých okresov a pozitívne ovplyvniť disciplínu účastníkov cestnej premávky a vývoj dopravnej nehodovosti. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, podľa ktorej sa do celokrajskej kontroly zapojili okrem policajtov z dopravnej polície a poriadkovej polície aj policajti železničnej polície a hraničnej a cudzineckej polície, spolu 120 policajtov.

„Policajti sa pri kontrole zamerali najmä na porušovanie pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom, na dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti, na požívanie alkoholu vodičmi pred jazdou a kontrolovali aj technický stav vozidiel,“ avizovala Faltániová. Ako ozrejmila, každý týždeň zaznamenávajú niekoľko vodičov, ktorí si sadnú za volant pod vplyvom alkoholu a nafúkajú viac ako 1 promile, alebo sa odmietnu podrobiť vyšetreniu na alkohol. „Za 33. týždeň sme zaevidovali v Banskobystrickom kraji 42 alkoholov, z toho u vodičov bolo 7 trestných činov ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a 6 priestupkov a 29 cyklistov jazdilo na bicykli pod vplyvom alkoholu,“ podotkla.

Aj počas osobitnej kontroly policajti zistili 7 alkoholov. Podľa hovorkyne nafúkal jeden vodič nad 1 promile a šiesti cyklisti. Najviac priestupkov bolo podľa jej slov za rýchlosť – 149, pásy – 22, technický stav vozidla – 21 a jazda bez osvetlenia – 18, ôsmi vodiči nesprávne predchádzali a štyria vodiči telefonovali za volantom.

„Aj napriek kontrolám, výzvam a upozorneniam na následky pri dopravných nehodách, ktoré sú zapríčinené najmä rýchlou jazdou, jazdou pod vplyvom alkoholu alebo jazdou v protismere pri nesprávnom predchádzaní, evidujeme v Banskobystrickom kraji za sedem mesiacov 813 dopravných nehôd, pri ktorých sa 454 osôb zranilo z toho 89 ťažko a 9 osôb zraneniam podľahlo,“ uviedla Faltániová. Jedna z tragických nehôd sa stala v apríli na železničnom priecestí pri Sabovej v Rimavskej Sobote. Na mieste nehody vyhasli dva ľudské životy, o deň neskôr podľahla zraneniam aj tretia osoba. Približne o mesiac neskôr vyhasol ďalší ľudský život, a to na výjazde z Lučenca smerom na Vidinú, kde o život prišiel 41-ročný muž z Čadce.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross