No active "ca-sidebar-197687" sidebar

POLÍCIA: Pri nákupoch by mali byť ľudia ostražití, krádeží pred Vianocami pribúda

9. decembra 2011 |  | |

Krádeže počas nákupov v predvianočnom čase pribúdajú, polícia preto vyzýva ľudí k ostražitosti. Ako Rimava.sk informoval Rudolf Máté, preventista z Okresného riaditeľstva PZ v Rimavskej Sobote, vlani v decembri zaznamenali 27 oznámení o krádežiach v nákupných centrách, tento rok ich bolo už osem. Podľa jeho slov ide o priestupok proti majetku, ak ho však osoba v priebehu roka spácha opakovane, dopustí sa prečinu krádeže. "Vlani sme zaznamenali štyri takéto osoby, tento rok zatiaľ dve," uviedol Máté.

Podľa jeho slov vreckoví zlodeji využívajú nepozornosť ľudí, ktorí sa pre nich stávajú ľahkým terčom. „Praktiky zlodejov sú rôzne. V dave ľudí pozorujú spôsob platby aj obnos peňazí, ktorým nakupujúci disponuje. Sledujú tiež, na aké miesto si po zaplatení odloží peňaženku. Potom čakajú na vhodný okamih, aby nakupujúceho okradli,“ pripomína Máté a dodáva, že zlodeji sa zameriavajú hlavne na peniaze, šperky, mobilné telefóny, bankomatové karty, doklady a iné cenné veci.

„Polícia preto upozorňuje, aby si občania strážili tašky a kabelky, aby nenechávali peňaženku, mobilný telefón a doklady vo vreckách nohavíc a kabáta, tašku s dokladmi a hotovosťou nenosili na chrbte, peniaze, doklady a platobnú kartu nosili oddelene, bez napísaného PIN kódu,“ uviedol  preventista z okresného riaditeľstva polície. Podľa jeho slov sú terčom zlodejov aj nákupy odložené na viditeľnom mieste v zaparkovaných autách. „Ak už ku krádeži došlo, políciu treba privolať okamžite a nedotýkať sa vecí, s ktorými mohol páchateľ prísť do kontaktu,“ poznamenal Máté.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross