No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Polícia skontroluje chodcov, kompromis pri pokutách nehľadajte

zrazeny-chodecPolícia v celom Banskobystrickom kraji sa dnes zameria na nemotorových účastníkov cestnej premávky. Dôvodom je vysoké číslo dopravných nehôd v kraji, pri ktorých z 34 tragických nehôd zahynulo jedenásť chodcov. „Alarmujúce čísla, za ktorými sa skrývajú skutočné ľudské tragédie vedú k zamysleniu, že hazard na ceste sa naozaj nevypláca. Dookola sa opakujúce preventívne rady a upozornenia polície, tisícky rozdaných reflexných prvkov, dohovárania či pokuty a ľudia – účastníci cestnej premávky sú stále nepoučiteľní,“ uviedla pre Rimava.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová.

Podľa jej slov sa aj z tohto dôvodu polícia počas osobitnej kontroly zameria predovšetkým na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky chodcami. Ako uviedla kontrola bude zameraná na používanie reflexných prvkov alebo oblečenia reflexných bezpečnostných odevov za zníženej viditeľnosti.

V prípade, že chodec nebude mať podľa hovorkyne za zníženej viditeľnosti na sebe žiadny reflexný prvok alebo reflexný bezpečnostný odev a bude sa pohybovať po krajnici alebo po okraji vozovky, bude mu nekompromisne uložená bloková pokuta až do výšky 30 eur.

„Všetkých nemotorových účastníkov cestnej premávky opätovne vyzývame k zodpovednému správaniu sa na cestách a upozorňujeme ich na povinnosť, ktorú im ukladá zákon: „Za zníženej viditeľnosti musí mať chodec idúci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev.“ Táto povinnosť platí pre chodcov, ktorí sa pohybujú mimo obce, ale aj v obci! Chodcom odporúčame reflexný prvok umiestniť na dobre viditeľné miesto, na hornú alebo dolnú končatinu – tú, ktorá je bližšie k vozovke, k stredovej deliacej čiare. Majme na pamäti, že aj obyčajná reflexná páska za pár centov zvýši viditeľnosť chodca až na vzdialenosť 200 metrov,“ uzavrela Petrovičová.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross