No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Polícia upozorňuje na končiacu platnosť zbrojných preukazov

ilustračné fotoJe najvyšší čas skontrolovať si platnosť zbrojného preukazu, pripomína polícia. V Banskobystrickom kraji eviduje vyše štyritisíc držiteľov zbrojných preukazov, ktorým tento rok končí platnosť. V Rimavskosobotskom okrese je ich 545. Rimava.sk o tom informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

"Týmto držiteľom vyplývajú zo zákona o strelných zbraniach a strelive určité povinnosti," upozorňuje hovorkyňa. Podľa jej slov sa žiadosť o vydanie nového zbrojného preukazu podáva najneskôr 30 dní pred skončením jeho platnosti.

Pri vydaní nového zbrojného preukazu sa nevyžaduje preukázanie odbornej a psychickej spôsobilosti, ak to zákon neustanovuje inak. Pred vydaním nového zbrojného preukazu policajný útvar hodnotí zdravotnú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo, bezúhonnosť a spoľahlivosť žiadateľa, ako aj odôvodnenie potreby naďalej držať alebo nosiť zbraň a strelivo.

Držiteľ zbrojného preukazu je povinný odovzdať neplatný zbrojný preukaz a preukaz zbrane policajnému útvaru, ktorý zbrojný preukaz vydal. Urobiť tak musí do 7 dní odo dňa zániku jeho platnosti.

Porušenie povinností držiteľmi zbrojných preukazov je priestupkom, za ktorý možno udeliť pokutu do 663 eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross