No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Polícia upozorňuje na zvýšené riziko dopravných nehôd pod vplyvom alkoholu

Zdroj: Lenka Lásová, OR PZRS

RIMAVSKÁ SOBOTA – Veľkonočné sviatky vždy patria k najrizikovejším dňom v roku z pohľadu dopravnej nehodovosti. Okrem „alkoholu za volantom“ je jedným z faktorov zvýšený počet účastníkov cestnej premávky.

"Na cesty nám pribudnú tzv. sviatoční vodiči – týchto chceme upozorniť, že v prípade, ak dlhšiu dobu nešoférovali, aby pred jazdou prekontrolovali technický stav a povinnú výbavu motorového vozidla, a aby doma nezabudli niektorý z dokladov a dokumentov, ktoré sú potrebné pre vedenie motorového vozidla," upozorňuje Lenka Lásová, preventistka Okresného riaditeľstva policajného zboru v Rimavskej Sobote.

Ďalším faktorom zvýšeného počtu dopravných nehôd je alkohol. "Jazda v opitosti nad jedno promile je trestným činom a takéto prípady budú policajti riešiť nekompromisne. Pozor si treba dať aj na tzv. zvyškový alkohol, ktorý býva často zradný," pripomína preventistka.

Článok pokračuje pod reklamou


Vodič pod vplyvom alkoholu a iných omamných a psychotropných látok za volant nepatrí.

Polícia SR každoročne počas veľkonočných sviatkov pripravuje zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky. Hliadky budú kontrolovať úseky, na ktorých očakávajú zvýšenie intenzity v cestnej premávke, na rizikových úsekoch a nehodových miestach. 

"Policajné hliadky budú kontrolovať najmä: porušenie zákazu vedenia motorového vozidla pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných a psychotropných látok, dodržiavanie rýchlosti jazdy, spôsob jazdy, dodržiavanie povinností motocyklistov a ich spolujazdcov, dodržiavanie povinností chodcov a cyklistov, okrem iného napríklad aj použitie reflexných prvkov, spôsob pohybu v obci i mimo nej."

Veľká noc je najrizikovejším sviatkom z hľadiska počtu
dopravných nehôd  pod vplyvom alkoholu!

Polícia zároveň upozrňuje na kampaň, Auto nie je výklad! "Vždy, keď opúšťate svoje vozidlo, napríklad zaparkované pred obchodným centrom, majte na pamäti, že príležitosť robí zlodeja. Preto si vo vozidle nikdy nenechávajte na viditeľnom mieste žiadne predmety – kabelky, mobilné telefóny, peňaženky ani iné cennosti ani nákup v taške," upozorňuje ďalej Lásová.

Pri opustení vozidla by ste mali skontrolovať, či nemáte niekde pootvorené okno a fyzicky si skontrolovať, či je vozidlo riadne uzamknuté. "Všetkých vodičov prosíme o zvýšenú ohľaduplnosť a opatrnosť – jazdite bezpečne a tak, aby sa každý dostal do cieľa svojej cesty."


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross