No active "ca-sidebar-197687" sidebar

LUČENEC: Polícia zadržala dve osoby. Podozrenia lučeneckých kriminalistov potvrdila expertíza

Zdroj: Polícia - Banskobystrický kraj

LUČENEC - Podozrenia lučeneckých kriminalistov potvrdila expertíza. V stredu (18. 5.) v súvislosti s podozrením na drogovú trestnú činnosť zadržala dve osoby.

"Viac ako tristo dávok pervitínu sa na ,trh´ vďaka ich práci nedostane," uviedla polícia. Pokračovala s tým, že išlo o dvoch mužov z Lučeneckého okresu.

Článok pokračuje pod reklamou


"Následne po vykonaní niektorých procesných úkonov sa podozrenia kriminalistov stupňovali, nakoľko boli počas akcie nájdené podozrivé látky a iné komponenty, ktoré by s drogovou trestnou činnosťou mohli súvisieť," pokračovala polícia.

Podľa ich informácií, išlo v prípade podozrivých látok o hnedú kryštalickú látku, ktorá bola za účelom zistenia jej pôvodu zaslaná špecialistom do Kriminalisticko-expertízneho ústavu v Slovenskej Ľupči.

Polícia ďalej pokračovala, že podľa predbežného vyjadrenia expertov ide v prípade zaistených látok o metamfetamín, čo je účinná látka pri výrobe drogy zvanej pervitín. "Zo zaisteného množstva je možné vyrobiť viac ako 300 obvykle jednorazových dávok. Mužom bola obmedzená osobná sloboda a za zločin drogovej trestnej činnosti im bolo vznesené obvinenie," uzavrela polícia.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross