No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Polícia zastavila a kontrolovala dodávku. Viezli sa v nej migranti, vodiča už obvinili z prevádzačstva

30. augusta 2022 | |  | 

HAJNÁČKA - V sobotu 27. augusta v doobedňajších hodinách policajná hliadka zastavila a kontrolovala dodávku v Hajnáčke - časť Šťavica. V aute sa nachádzali osoby cudzej štátnej príslušnosti.

"Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru obvinil 39-ročného vodiča z trestného činu prevádzačstvo a navrhol jeho väzobné stíhanie. Po dokázaní viny mu hrozí trest odňatia slobody na 7 až 10 rokov," uviedla pre Rimava.sk Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru.

Článok pokračuje pod reklamouPrečítajte si tiež: Vodič auta, ktorý prevážal migrantov, je stále na úteku. Pri policajnej naháňačke padli aj výstrely
Nevynechajte ani: Polícia pri Fiľakove zastavila dodávku, bola plná migrantov zo Sýrie


Ako ďalej informovala, podľa zistení polície mal vodič srbskej štátnej príslušnosti na vozidle s maďarskými evidenčnými číslami previezť 36 osôb z Maďarska cez územie Slovenska. "Cudzinci pochádzajú zo Somálska, Sýrie a Turecka. Aj dnes s nimi policajti vykonávajú procesné úkony, vzhľadom na to, že cudzinci žiadajú o azyl, tak do ukončenia azylového konania budú umiestnení v záchytnom tábore," dodala s tým, že viac informácií v tejto chvíli nie je možné poskytnúť.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross