No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Polícia zistila na cestách stovky priestupkov, v okrese R. Sobota úradoval alkohol

Počas policajnej akcie, ktorá sa uskutočnila vo štvrtok, 7. februára od 16:00 do 20:00 hod., policajti v Banskobystrickom kraji zistili 247 priestupkov. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Podľa jej slov kontrola, ktorej sa zúčastnili policajti dopravnej, poriadkovej a železničnej polície v celkovom počte 118 policajtov, bola zameraná na dodržiavanie povinnosti vodičov voči chodcom a povinnosti chodcov v cestnej premávke. Ako priblížila, počas kontroly policajti zistili najviac priestupkov (89) za rýchlosť, 29 vodičov nemalo zapnuté bezpečnostné pásy, 18 vozidiel bolo v zlom technickom stave, 9 vodiči jazdili bez osvetlenia a 6 vodiči počas jazdy telefonovali.

„Policajti zistili aj 4 alkoholy, všetky v okrese Rimavská Sobota. Požitie alkoholu bolo zistené u 2 cyklistov a 2 vodičov, z ktorých jeden nafúkal viac ako 1 promile (1,42 promile), čím sa dopustil trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ avizovala hovorkyňa s tým, že okrem motorových a nemotorových účastníkov cestnej premávky sa priestupkov dopustili aj 38 chodci.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross