No active "ca-sidebar-197687" sidebar

POZOR! Na cestách vyhaslo už šesť ľudských životov, polícia vyzýva vodičov k ohľaduplnosti

tragicka-nehodaOkresný dopravný inšpektorát v Rimavskej Sobote z dôvodu zlej dopravno – bezpečnostnej situácie v okrese žiada vodičov, aby s nadchádzajúcou letnou turistickou sezónou zvýšili pozornosť na cestách, plne sa venovali vedeniu vozidla a s blížiacimi sa tropickými dňami si sadali za volant oddýchnutí. Je potrebné, aby vodiči dodržiavali pitný režim, nepreceňovali svoje schopnosti a určite sa vystríhali alkoholu za volantom. Apelujeme na vodičov, aby boli ohľaduplní k cyklistom a peším chodcom, ako k tým najzraniteľnejším účastníkom cestnej premávky.

Tieto upozornenia a výstrahy sú následkom 50. zaevidovaných dopravných nehôd od začiatku tohto roka, pri ktorých prišlo o život až 6 ľudí, 12 osôb sa zranilo ťažko a 34 ľahko.

Poslednou obeťou bola cez víkend mladá cyklistka z Rimavských Zalužian, zraneniam podľahol aj chodec na Košickej ceste, či vodička, ktorá prešla do protismeru a narazila do ťahača v lese pri Bakte. Najtragickejšia dopravná nehoda, ktorá sa stala v Hnúšti si vyžiadala životy troch mladých ľudí.

Okresný dopravný inšpektorát v Rimavskej Sobote v nadchádzajúcich dňoch zvýši dohľad predovšetkým na miestach výskytu dopravných nehôd v úsekoch Košická cesta – Vinice – Bakta – Bátka, ako aj Rimavská Sobota – Hnúšťa.

Správajme sa na cestách zodpovedne, disciplinovane a ohľaduplne, aby bolo obetí na našich cestách čo najmenej a predovšetkým, aby sme sa všetci z ciest vracali k svojim rodinám a k blízkym vždy živí a zdraví.

Na ceste je stále veľa vodičov, ktorí jazdia pod vplyvom alkoholu a ohrozujú nielen ostatných ale aj seba.

Zdroj: Okresný dopravný inšpektorát v Rimavskej Sobote

 

Súvisiace články
Tragická dopravná nehoda pri R. Brezove, o život prišla mladá žena

Tragická dopravná nehoda pri Bátke, zrazilo sa osobné auto s kamiónom

VIDEO: Na Košickej ceste zrazili päťdesiatnika, zraneniam v nemocnici podľahol

FOTO: Tragická nehoda v Hnúšti, vyhasli tri mladé životy

 

 

 

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross