No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Predstierali, že sú policajti, z domu si násilne odniesli tisíce eur

1. februára 2018 | |  | 

Obyvatelia z obce Teplý Vrch v okrese Rimavská Sobota zažili včera večer, 31. januára, drámu ako z filmu. Dvaja maskovaní muži sa vydávali za policajtov a vnikli do rodinného domu. Tvrdili, že vykonávajú protidrogovú raziu. Napokon sa im podarilo ujsť s lupom viac ako 54-tisíc eur. Ako ďalej pre Rimava.sk povedala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, páchatelia vnikli do rodinného domu so zámerom získať peniaze.

„Zabúchali na vchodové dvere, 29-ročnú ženu presvedčili, aby im otvorila a následne jej strekli do oblasti tváre slzotvorný plyn a prikázali jej ľahnúť si tvárou k zemi,“ priblížila Kováčiková. Druhý z páchateľov mal údajne vniknúť do domu, kde sa v tom čase nachádzal 41-ročný muž, ktorému tiež do očí nastriekal slzotvorný plyn. „Zlodej mu prikázal ľahnúť si tvárou k zemi, spútal mu obe ruky pýtajúc sa, kde sú drogy. Pritom ho niekoľkokrát udrel gumeným obuškom do oblasti hlavy a chrbta,“ pokračuje hovorkyňa. Páchateľ pokračoval, až kým mu neprezradil, kde je trezor. „Presunuli sa do miestnosti s trezorom, ktorý musel za prítomnosti neznámeho páchateľa majiteľ otvoriť,“ ozrejmila Kováčiková a dodala, že s 54-tisícovým lupom vybehli von a nastúpili do auta, ktorým z miesta činu ušli.

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie za obzvlášť závažný zločin lúpeže. „Spáchaný v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody, oba vykonané formou spolupáchateľstva,“ informuje Kováčiková. Podľa jej slov v prípade dokázania viny hrozí páchateľom za takýto skutok trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross