No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pri domových prehliadkach našli zbrane a trofeje zvierat

12. mája 2011 |  | 

Policajti včera v Revúckom okrese pri domových prehliadkach našli zbrane a rôzne trofeje zvierat. Rimava.sk informovala krajská policajná hovorkyňa Petra Vašková.
Ako uviedla, polícia mala informácie o tom, že by sa v predmetných domoch mali nachádzať veci pochádzajúce z trestnej činnosti. „Išlo konkrétne o podozrenie z trestných činov nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, ako aj o trestné činy pytliactva,“ priblížila Vašková. Podľa jej slov boli počas prehliadok nájdené rôzne zbrane či súčasti zbraní, našli sa však aj trofeje rôznych zvierat.

V súvislosti s podozrením na spomínanú trestnú činnosť boli zadržaní dvaja muži. „Po vypočutí boli tieto osoby prepustené na slobodu,“ informovala hovorkyňa a dodala, že zaistené zbrane, trofeje zvierat, ako aj rôzne iné veci, ktoré by mohli súvisieť s trestnou činnosťou budú zaslané na expertízne skúmanie. „Po vypracovaní a doručení znaleckých posudkov a vyhodnotení dôkaznej situácie vyšetrovateľ posúdi trestnoprávnu zodpovednosť podozrivých mužov. Až na základe týchto znaleckých posudkov sa teda rozhodne o ďalšom postupe vo vyšetrovaní,“ uviedla Vašková. Obvinenie voči konkrétnym osobám podľa nej zatiaľ vznesené nebolo. V prípade dokázania viny však hrozí páchateľom takejto trestnej činnosti trest odňatia slobody na tri až osem rokov.



Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross