No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pri dopravnej nehode motocyklistu musel zasahovať vrtuľník

motorkarPri dopravnej nehode, ktorá sa stala včera popoludní pri Kokave nad Rimavicou musel zasahovať vrtuľník záchrannej služby. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová, podľa ktorej 35-ročný motocyklista z Lučenca nezvládol riadenie.

„Vodič motocykla MV Agusta idúci po ceste v smere na Kokavu nad Rimavicou pri prejazde pravotočivej zákruty v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti a najmä svojim schopnostiam prešiel do protismeru následkom čoho spadol na zem, pričom sa po nej šmýkal až na krajnicu, kde vyletel do lesného porastu a narazil do stromu,“ priblížila Petrovičová a dodala, že pri dopravnej nehode došlo k zraneniu vodiča.

Podľa jej slov bol prevezený leteckou záchrannou službou do nemocnice v Banskej Bystrici. „Podľa predbežných informácií utrpel zranenie s dobou liečenia do 42 dní, škoda na motocykle bola predbežne odhadnutá na 2 tisíc eur,“ podotkla hovorkyňa a zároveň doplnila, že alkohol u vodiča zistený nebol.

Ako ďalej Rimava.sk informovala hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková, pilot vrtuľníka pristál na miestnom futbalovom ihrisku, kde si lekár leteckých záchranárov prevzal od rýchlej zdravotnej pomoci pacienta s poranením panvy a kľúčnej kosti do svojej starostlivosti. „Po poskytnutí prednemocničnej zdravotnej starostlivosti bol zranený muž v stabilizovanom stave letecky transportovaný do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici,“ uzavrela Hopjaková.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross