No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Pri drogovej razii zadržali viacerých ľudí, obvinili až troch

Pri drogovej razii v okrese Rimavská Sobota zadržali v uplynulých dňoch viacerých ľudí, troch z nich už obvinili. Ako pre Rimava.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, vyšetrovateľ obvinil zo zločinu drogovej trestnej činnosti tri osoby, 36-ročného muža, 20-ročnú ženu a 31-ročného muža z okresu Rimavská Sobota.

Článok pokračuje pod reklamouNajstarší z nich si podľa policajných informácií mal zadovážiť predmety určené na výrobu pervitínu a pomocou nich opakovane vyrábal pervitín. „Naposledy v noci z pondelka na utorok v rodinnom dome v obci Chanava vyrobil viac ako 14 g tejto látky aj za prítomnosti ďalších dvoch obvinených,“ tvrdí Faltániová. Jednému z nich, ako užívateľovi domu, zaplatil za poskytnuté priestory za účelom výroby pervitínu a časť vyrobenej látky dal aj obvinenej.

Jeden z obvinených mal zo súdu naponáhlo, do auta si sadal so slovami: "Choď už ty, more."

Zaistenú látku polícia zaslala na expertízu a podľa Faltániovej bolo potvrdené, že ide o pervitín. „Zaistené množstvo predstavuje najmenej 236 dávok tejto drogy,“ dodala.

Po vykonaní procesných úkonov boli všetci traja obvinení umiestnení do policajnej cely a vyšetrovateľ spracoval podnet na ich vzatie do väzby. Za takýto zločin hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Doplnené o 15:30 hod.
Troch obvinených budú stíhať väzobne, rozhodol o tom sudca Okresného súdu Rimavská Sobota. Dôvodom je obava, že by mohli pokračovať v činnosti. Ako ďalej Rimava.sk uviedla hovorkyňa krajského súdu Banská Bystrica Nina Uhrovičová, dvaja z nich podali sťažnosť a tretí si nechal lehotu. "Zatiaľ to nie je právoplatné," dodala.

Zdroj: Rimava.sk , FOTO: KRPZ Banská Bystrica, Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross