No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pri hromadnej zrážke áut a dodávky sa zranili traja ľudia

Zdroj: FB Dopravný servis Lučenec/Imrich Görči

LUČENEC/RAPOVCE – Počas včerajšieho dopoludnia (22. februára) došlo v okrese Lučenec, na ceste II. triedy pri Rapovskej križovatke, z doposiaľ nezistených príčin k hromadnému stretu troch áut a jednej dodávky. Pri nehode utrpeli zranenia dvaja muži a jedna žena.

Podľa našich informácií vinník nehody zatiaľ známy nie je. "Osobné motorové vozidlo Ford Fusion viedol 57-ročný vodič z Dolnej Strehovej v smere od obce Panické Dravce na Lučenec. Ďalšie osobné motorové vozidlo Škoda Fabia Combi viedol 50-ročný vodič z Lučenca v smere od Lučenca na obec Rapovce,“ vysvetlila pre Rimava.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Článok pokračuje pod reklamou


Tiež doplnila, že tretie auto, tiež značky Škoda Fabia Combi, šoférovala 47-ročná vodička z Veľkého Krtíša, ktorá jazdila v smere od Lučenca na Panické Dravce. Štvrtým účastníkom nehody bol 49-ročný vodič dodávky značky Peugeot Boxer z Detvy, ktorý jazdil po ceste II. triedy v smere od obce Rapovce na Lučenec.

"Miera zavinenia dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania. Pri dopravnej nehode sa ťažko zranil vodič Fordu Fusion, ktorý utrpel zranenia s dobou liečenia nad 42 dní. Ľahko sa zranil jeho 25-ročný spolujazdec, ktorý utrpel zranenia s dobou liečenia do 7 dní. Ľahko sa zranila aj vodička auta Škody Fabia, rovnako má zranenia s dobou liečenia do 7 dní,“ doplnila Faltániová.

Dychové skúšky boli u vodičov negatívne. Škoda, ktorá pri nehode vznikla na vozidlách, je dohromady odhadnutá na 11 500 eur. "Dopravná polícia v Lučenci začala trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví a dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania,“ dodala hovorkyňa s tým, že do vyšetrovania bol pribratý znalec z odboru cestnej dopravy. Cesta II/585 bola v dôsledku dokumentovania nehody a odstraňovania jej následkov takmer tri hodiny neprejazdná.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross