No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pri obci Večelkov zadržali skupinu migrantov

VEČELKOV – Včera (15. 11.) v doobedňajších hodinách bola pri obci Večelkov v okrese Rimavská Sobota spozorovaná početná skupina osôb. Išlo o migrantov.

Skupinu osôb spozorovala aj hliadka Obvodného oddelenia PZ Jesenské. „Pri následnej kontrole, prepátraní okolia a vykonaní potrebných úkonov bolo zistené, že ide o 36 osôb cudzej štátnej príslušnosti. Podľa prvotných informácií išlo v jednom prípade o cudzinca vo veku do 18 rokov. Preverované osoby hliadke PZ tvrdili, že sú občania Sýrskej arabskej republiky,“ uviedla pre Rimava.sk Zuzana Hrabovská z Odboru komunikácie a prevencie Prezídia PZ.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej povedala, keďže vzniklo podozrenie, že sa na území SR zdržiavajú neoprávnene, svoju totožnosť ani oprávnenosť pobytu na území SR nevedeli preukázať žiadnym dokladom, boli tieto osoby za účelom vykonania ďalších potrebných úkonov umiestnené so súhlasom starostu obce Večelkov do priestorov kultúrneho domu.

„Tu im boli zabezpečené základné potreby, ako napríklad pravidelný pitný režim. V týchto priestoroch zotrvali do príchodu príslušníkov oddelenia cudzineckej polície PZ Rimavská Sobota a Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Banská Bystrica, ktorí migrantov predviedli v súlade so Zákonom o pobyte cudzincov na konanie o administratívnom vyhostení ako aj za účelom vykonania úkonov, ktoré súvisia s riešením neoprávneného pobytu cudzincov na území SR,“ vysvetlila Zuzana Hrabovská.

V prípade potvrdenia ich štátnej príslušnosti bude podľa jej slov konanie vo veci administratívneho vyhostenia zastavené a cudzincom bude vydaný doklad: Potvrdenie o možnosti zotrvať na území Slovenskej republiky.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross