No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pri rodinných domoch sa opäť preskakovali ploty, policajti preverovali ďalšie oznámenie

24. októbra 2013 |  | 

ilustračné fotoPo tom, ako policajti začiatkom týždňa v Rimavskej Sobote chytili a z vykrádania rodinných domov obvinili 35-ročného Zsolta R., preverujú hliadky oznámenia občanov aj naďalej. V stredu večer boli privolaní k rodinným domom v okolí Tržnej ulice a Ulice Dukelských hrdinov, kde obyvatelia údajne videli na jednom z dvorov podozrivú osobu. Podľa vyjadrení tamojších obyvateľov, ktorí v noci postávali pred svojimi domami, videli policajtov preskakovať ploty. Niekoľko hliadok monitorovalo situáciu ešte niekoľko hodín. Ako pre Rimava.sk dnes uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková, hliadky oznámenie preverili ale nič podozrivé nenašli. Podľa Vaškovej ich obyvatelia kontaktujú na číslo 158 aj pri najmenšom podozrení. „Včera nám napríklad volali, že počuli rozbitie skla, ale nikde nebolo zistené ani rozbité okno ani žiadny pohyb,“ podotkla Vašková.

„V mnohých prípadoch sme dostali oznámenie od občanov a bolo to pre nás obrovskou pomocou pri pátraní,“ zdôraznil zástupca krajského riaditeľa policajného zboru v Banskej Bystrici Štefan Šurka.
Polícia začiatkom týždňa zadržala 35-ročného Zsolta R., ktorý je občanom Maďarska, ale dlhšiu dobu sa zdržiava na Slovensku. To, či išlo o jediného možného páchateľa, je podľa polície predmetom ďalšieho vyšetrovania, ktoré je zatiaľ na začiatku. Ako včera na tlačovej besede ku dolapeniu páchateľa povedal zástupca Okresného riaditeľa PZ v R. Sobote Ivan Andrašovič, sú radi, keď im občania volali aj v prípadoch, keď o nič nešlo. Spolupráca by však mala pretrvávať aj naďalej, pretože je pre nich vždy lepšie, keď im občan zavolá čo najskôr, ak zistí podozrivý pohyb. „V mnohých prípadoch sme dostali oznámenie od občanov a bolo to pre nás obrovskou pomocou pri pátraní,“ zdôraznil zástupca krajského riaditeľa policajného zboru v Banskej Bystrici Štefan Šurka.

zadrzany zlodej Rimavska SobotaNa obvineného 35-ročného Zsolta je zo strany polície v súčasnosti podaný podnet na vzatie do vyšetrovacej väzby, o ktorom bude rozhodovať sudca Okresného súdu. Polícia muža obvinila z prečinov krádeží vlámaním, porušovania domovej slobody a marenia výkonu úradného rozhodnutia. V minulosti bol už trestaný a okrem iného mal zákaz na štyri roky vstupu do mesta Rimavská Sobota. Podľa našich informácií sa však zdržiaval aj na neďalekom sídlisku Dúžavská cesta.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. SOBOTA: Z vykrádania domov obvinili muža z Maďarska, vyčíňal tu už aj v minulosti
Policajti v noci pri zásahu chytili podozrivú osobu. Majú zlodeja?
Po neznámom zlodejovi, ktorý vykráda rodinné domy, pátrajú už aj prezidiálne útvary
Kvôli vlámačkám zasadne krízový štáb. Polícia zverejnila popis podozrivého, o pomoc žiada aj obyvateľov
Vykradli ďalšie domy, zlodeji si odniesli šperky aj nábytok
Neznámy zlodej opäť úradoval, v noci si z domu odniesol peňaženku a šperky
Po krádežiach v rodinných domoch v R. Sobote zlodeji vyčínajú aj v okolí Fiľakova
Z domu ukradol finančnú hotovosť takmer 1900 eur
Na domoch rozbíjajú okná, potom ich vykradnú. Zlodeji vyčíňali niekoľkokrát
R. SOBOTA: Z domu ukradol šperky, peniaze aj alkohol, spôsobil 10-tisícovú škodu

 

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross