No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pri tragickej dopravnej nehode v Lučenci zomreli dvaja ľudia. Vodič Porsche jazdil pod vplyvom alkoholu

Tragická dopravná nehoda, ku ktorej došlo včera podvečer v Lučenci, si vyžiadala život dvoch ľudí. Na Gemerskej ceste sa čelne zrazili dve autá. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky, privolaný bol aj vrtuľník. Dve osoby, 37-ročný Lučenčan a jeho otec, 61-ročný muž, však podľa záchranárov utrpeli vo vozidle Škoda Octavia devastačné zranenia nezlučiteľné so životom. K zrážke na štvorprúdovej ceste neďaleko križovatky došlo s vozidlom Porsche Cayenne. "Hasiči vyslobodili zranené osoby z havarovaných vozidiel, poskytli im predlekársku prvú pomoc a na vozidlách vykonali protipožiarne opatrenia," informoval po nehode Hasičský a Záchranný zbor prostredníctvo sociálnej siete. V aute sedela aj mladá žena, ktorú s ťažkými zraneniami previezli do banskobystrickej nemocnice.

Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej vo vozidle Porsche sedeli dvaja muži, kto z nich viedol vozidlo a dopravnú nehodu pravdepodobne zapríčinil bude podľa jej slov predmetom vyšetrovania. "Dychová skúška u obidvoch bola pozitívna. Pri nehode sa zranili ľahko," povedala pre Rimava.sk Faltániová. Vodič Porsche prešiel do protismeru z neznámych príčin v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam. "Prešiel s vozidlom do protismeru kde sa čelne zrazil s oprotiidúcim vozidlom Škoda Octávia," dodala Faltániová s tým, že v prípade začali trestné stíhanie pre zločin usmrtenia.

K dopravnej nehode došlo v piatok, 21. júna o 18:40 hod.

V piatok, 21. júna, došlo k tragédii aj v Tornali a ďalšiu vážnu dopravnú nehodu vyšetrujú policajti z Lučenca. Došlo k nej ešte dopoludnia neďaleko obce Hrnčiarske Zalužany v okrese Poltár.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross