No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pri vážnej dopravnej nehode v okrese Veľký Krtíš zasahoval aj vrtuľník

28. marca 2019 |  | | |

Pri vážnej dopravnej nehode, pri ktorej sa zrazilo osobne motorové vozidlo a nákladné auto zasahoval záchranársky vrtuľník. Dopravná nehoda sa stala dnes ráno, 28. marca, pri obci Pôtor v okrese Veľký Krtíš.„Podľa doterajšieho objasňovania, k nehode došlo tak, že vodič dodávky Mercedes Sprinter viedol vozidlo v smere od Lučenca na obec Pôtor, pričom cez protismernú časť odbočoval na miesto mimo cestu. V tom čase oproti (v smere od obce Pôtor), prichádzalo osobné motorové vozidlo Ford C-max, pričom došlo k ich zrážke,“ uviedla pre Rimava.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. Ako doplnila, v dodávkovom vozidle sa v čase nehody nachádzali dvaja muži, ktorí vyviazli bez zranení.

Podľa jej slov dodávkové vozidlo viedol 44-ročný vodič z Lučeneckého okresu. „Zranenia utrpela posádka osobného auta, kde sa zranili dvaja spolujazdci (67-ročný muž a  64-ročná žena) a jeho 41-ročný vodič. Žena sediaca na prednom sedadle spolujazdca bola s ľahkými zraneniami prevezená do nemocnice. Záchranári z miesta odviezli aj 41-ročného vodiča osobného auta,“ priblížila. Na miesto boli privolaní aj leteckí záchranári, ktorí do Banskobystrickej nemocnice z miesta prevážali 67-ročného muža, spolujazdca, ktorý v čase nehody sedel na zadnom sedadle. „Podľa doterajších zistení, muž pravdepodobne nebol pripútaný bezpečnostnými pásmi a po náraze zostal zakliesnený vo vozidle medzi sedadlami. V jeho prípade ide o ťažké zranenia,“ avizuje Kováčiková. Ako doplnila Zuzana Hopjáková, hovorkyňa leteckých záchranárov, muž utrpel zranenia na viacerých miestach a po napojení na umelú pľúcnu ventiláciu bol v stabilizovanom stave s podozrením na polytraumu letecky prevezený do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Presná príčina vzniku dopravnej nehody, ako aj miera zavinenia je predmetom ďalšieho objasňovania. V súvislosti s nehodou už bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Do vyšetrovania bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: KR PZ Banská Bystrica


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross