No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pri výbuchu kotla zomrela 82-ročná žena

19. februára 2014 |  | 

vybuch-kotla-dolna-strehovaPri výbuchu kotla na pevné palivo v rodinnom dome v Dolnej Strehovej zomrela 82-ročná žena. Ako Rimava.sk ďalej informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková, v podvečerných hodinách ju včera našiel 50-ročný syn, ktorý udalosť aj ohlásil. „Staršia žena ležala zakliesnená medzi rukoväťami rotavátora a bicyklami, ktoré tam boli uložené,“ uviedla Vašková, podľa ktorej matku preniesli na posteľ, kde sa jej pokúšali zachrániť život. „Následne v oživovaní pokračoval výjazd rýchlej zdravotnej pomoci, ktorý bol na mieste. Lekár však musel skonštatovať smrť,“ povedala policajná hovorkyňa. Zároveň doplnila, že privolaný ohliadajúci lekár ako príčinu úmrtia uviedol smrteľný úraz po výbuchu kotla. Na určenie presnej príčiny smrti nariadil vykonať súdnu pitvu.

Na mieste zasahovali aj hasiči. Ako Rimava.sk informoval Erik Piater z Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici, po príchode na miesto zistili, že došlo k roztrhnutiu pece na pevné palivo a prívodného potrubia vody v priestore kotolne rodinného domu. „Hasiči následne zabezpečili miesto udalosti proti vzniku požiaru a odstránili prekážky po výbuchu,“ doplnil Piater.
V súvislosti s udalosťou začala polícia v Dolnej Strehovej trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. K vyšetrovaniu prípadu bol prizvaný znalec, ktorý bude zisťovať príčinu výbuchu.

[nggallery id=1307]

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: polícia


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross