No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Prípad zadržaného policajta podozrivého z drogovej trestnej činnosti prevzala inšpekcia

Prípad zadržaného policajta, ktorý je podozrivý z drogovej trestnej činnosti, prevzalo Ministerstvo vnútra SR, sekcia kontroly a inšpekčnej služby. V akom štádiu sa však vyšetrovanie nachádza, zatiaľ vyšetrovateľ nekonkretizoval. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie a ďalšie do úvahy prichádzajúce procesné úkony nie je možné v súčasnej dobe poskytnúť k prípadu ďalšie informácie,“ informuje tlačový odbor ministerstva.

K razii došlo koncom apríla pri záhradkárskej oblasti Tormáš v Rimavskej Sobote. Kukláči prehľadávali dve autá a dvoch mužov. Neskôr sa v meste policajti presunuli aj k bytovým domom na Hostinského a Dobšinského ulici. Zaistených bolo vtedy približne 120 gramov pervitínu z čoho sa dá vyrobiť 2200 jednorázových dávok v hodnote približne 6-tisíc eur. Ako ešte vtedy informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, boli zaistené podozrivé látky, ktoré budú podrobené expertíznemu skúmaniu a v prípade ide o podozrenie z drogovej trestnej činnosti. „Prebiehajú procesné úkony a vzhľadom k tomu nie je možné zatiaľ poskytnúť bližšie informácie,“ dodala koncom apríla.

Obvineného 40-ročného Radoslava K. z Rimavskej Soboty vzal následne sudca Okresného súdu Rimavská Sobota do väzby. Dôvodom bola takzvaná úteková, ako aj preventívna väzba. „Proti rozhodnutiu obvinený sťažnosť nepodal,“ konštatovala hovorkyňa krajského súdu Nina Spurná. Vo väzbe skončil aj jeho komplic, 67-ročný Ján z Rimavskej Soboty.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross