No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. BREZOVO: Rieka Rimava vyplavila neznáme telo

zachranny-zborRieka Rimava vyplavila pri Rimavskom Brezove neznáme telo muža, podľa štádia rozkladu bolo vo vode už dlhšiu dobu. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil riaditeľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rimavskej Sobote Ivan Andrašovič. Polícia teraz bude podľa neho zisťovať o koho ide ako aj odkiaľ ho rieka priplavila. „Budú musieť prebehnúť všetky úkony, ktoré sú potrebné na zisťovanie totožnosti osoby nájdenej mŕtvoly,“ povedal Andrašovič.
Pozostatky mali nájsť dobrovoľní hasiči, ktorí kontrolovali stav rieky. V tejto lokalite došlo prednedávnom k vybreženiu rieky Rimava. Na miesto boli privolaní hasiči ako aj potápači, ktorí zachytené telo o konáre v strede rieky vyniesli na breh. Rieka je v súčasnosti rozvodnená a v súvislosti s pretrvávajúcim dažďom i naďalej trvá aj hydrologická výstraha. Ako pre Rimava.sk uviedol starosta obce Rimavské Brezovo Marián Šivara, v obci im nikto z obyvateľov zatiaľ nechýba. Podľa jeho slov však rieka znovu kulminuje a preto lokality, ktoré boli v uplynulých dňoch zaplavené v súčasnosti zakladajú vrecami, aby neboli ohrozené rodinné domy. „Radšej dopredu si to už teraz pripravujeme. Zaplavené sme mali záhrady až po domy a pivnice. Už veľa nechýbalo,“ priblížil starosta Brezova.

Polícia už približne rok a pol pátra po mužovi z Klenovca. To, či môže ísť o jeho pozostatky, polícia potvrdiť nevedela. „Zatiaľ je predčasné sa k tomu vyjadrovať,“ dodal riaditeľ Okresného riaditeľstva PZ. Nezvestného Jána videli večer odchádzať z pohostinstva v centre obce a domov mal ísť v blízkosti rieky Rimava. Muža hľadali záchranné zložky aj v rieke, ktorá je miestami hlboká aj dva metre.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross