No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SEČ: Za vymeškané hodiny detí majú ich rodičia na krku obvinenie

perex_policia1Za vymeškané a neospravedlnené vyučovacie hodiny detí majú ich rodičia na krku obvinenie z ohrozovania mravnej výchovy mládeže, za čo im hrozí trest odňatia slobody až na 5 rokov. Tomuto obvineniu čelí 41-ročná Timea ako aj 33-ročná Irena, obidve z Rimavskej Seči. Rimava.sk o tom informovala bankobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Podľa hovorkyne Timea, matka maloletého žiaka siedmej triedy, počas uplynulého školského roka od apríla 2015 do júna 2016 nezabezpečila riadnu povinnú školskú dochádzku svojho maloletého syna, ktorý vymeškal počas tohto obdobia 291 neospravedlnených vyučovacích hodín. „Stalo sa tak aj napriek tomu, že bola na túto skutočnosť zo strany školy písomne upovedomená avšak k náprave školskej dochádzky žiaka nedošlo,“ priblížila Faltániová.

V druhom prípade bola z toho istého trestného činu obvinená aj Irena z Rimavskej Seči, ktorá rovnakom období nezabezpečila povinnú školskú dochádzku maloletému synovi, rovnako žiak siedmej triedy. Ako ďalej hovorkyňa poznamenala, žiak vymeškal 329 neospravedlnených vyučovacích hodín.

V prípade dokázania viny je trestná sadzba odňatia slobody od 6 mesiacov až do 5 rokov.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross