No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: Chodkyne počas sneženia zachytilo auto keď chceli prejsť cez cestu. V Lučenci sa auto zrazilo s posýpačom.

29. januára 2020 | |  | | |

Menšia snehová nádielka v okrese Rimavská Sobota skomplikovala dopravu viacerým vodičom. Na cestách došlo k pár škodovým udalostiam, k vážnejším zraneniam ale nedošlo. Ako ďalej Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, počas sneženia boli zrazené dve chodkyne na Školskej ulici, krátko pred desiatou hodinou. K nehode podľa doposiaľ známych okolností došlo tak, že 27-ročný vodič z Rimavskej Soboty na vozidle Fiat Ducato smeroval od obce Rimavské Janovce a v rovnom úseku, zasneženej ale zjazdnej vozovky, mu 61-ročná a 17-ročná chodkyňa náhle vošli do cesty, z pravej strany a mimo priechodu pre chodcov. "Bez toho, aby sa presvedčili, či môžu prejsť vošli do jazdnej dráhy," priblížila Faltániová. Došlo k zrážke, chodkyne po náraze spadli na cestu a podľa Faltániovej majú obidve ľahké zranenia.

Nehoda je v štádiu objasňovania.

Článok pokračuje pod reklamouVčera večer došlo ešte k zrážke posýpača s osobným autom v Lučenci. Na mieste bola záchranármi ošetrená jedna žena, ktorá sa viezla v osobnom aute Škoda Octavia. K tejto kolízii došlo na Ulici Ľ. Štúra. Posýpač sa údajne vyhýbal vozidlu, po kolízii ostal v jarku pri ceste a osobné auto zasahovalo do jedného jazdného pruhu. "Tiež bolo mimo cesty," priblížil Dalibor Kohút z HaZZ Lučenec, podľa ktorého boli vozidlá zabezpečené proti náhodnému pohybu, úniku prevádzkových kvapalín a vzniku požiaru. Hasiči v okrese Lučenec počas služby zasahovali pri nehode pri motoreste Halier, k zraneniam ale nedošlo, a hasičská stanica Poltár smerovala do obce Rovňany, kde auto zišlo z cesty.

Doplnené o 19:12 hod.

Jeden z vodičov skončil v jarku, nafúkal takmer dve promile

Jeden z vodičov včera večer skončil v jarku, podľa polície ale sneh príčinou nebol. Mimo cestu skončil pri obci Kráľ. Policajná hliadka z Rimavskej Seči ho pri kontrole vyzvala k vykonaniu dychovej skúšky, pri ktorej nafúkal 1,98 promile alkoholu! Ako ďalej polícia informuje na sociálnej sieti, z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili 32-ročného Gabriela z Chanavy.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: fb DOPRAVNÝ servis RS a okolie (SR)


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross