No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Colníci zhabali falzifikáty náhradných dielov do áut za státisíce eur

perex-fejkyColníkom z Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) a ich kolegom z Banskej Bystrice sa podaril jedinečný „úlovok“ aký nemá obdobu nielen v Rimavskosobotskom regióne, ale aj na celom Slovensku. Ako ďalej Rimava.sk informovala hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková v jednej predajni a v troch veľkokapacitných skladoch zadržali colníci tisícky náhradných dielov do áut značky Škoda za viac ako 220 tis. eur.

Podľa jej slov začiatkom tohto týždňa colníci vzhľadom na veľký objem tovaru prekontrolovali len niekoľko náhodne vybraných spotrebiteľských balení náhradných dielov na automobily. Ako ďalej priblížila, zástupca Škody označil z takmer 5 tis. skontrolovaných tovarových položiek viac ako 130 falzifikátov, čo je približne 5 200 kusov náhradných dielov, u ktorých sa podozrenie potvrdilo. Tieto boli podľa hovorkyne predložené zástupcovi majiteľa ochrannej známky na predbežné posúdenie, či daný tovar vykazuje znaky falzifikátu a teda či je dôvodné podozrenie z porušenia práv duševného vlastníctva.

„Náhradné diely colníci Colného úradu Banská Bystrica zaistili a tovar uskladnili v sklade Colného úradu Banská Bystrica,“ poznamenala hovorkyňa, podľa ktorej odhadovaná výška škody sa bude pohybovať v rozsahu 400 tis. až 600 tis. eur.

„V prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až do osem rokov,“ uviedla Macíková a dodala, že v súčasnosti je prípad v štádiu posudzovania, či ide o správny delikt respektíve trestný čin.

Doplnené o 16:57:

Stanovisko vedenia dotknutej spoločnosti:

Dňa 26.1. a 27.1.2016 bol v našich skladových priestoroch zaistený colným úradom tovar pre podozrenie z porušenia práv duševného vlastníctva . V našich skladových priestoroch je umiestnený tovar, ktorý je vlastníctvom našej spoločnosti a súčasne tovar, ktorý je vo vlastníctve iných subjektov. Naša spoločnosť o existencii tovaru podozrivého z porušenia práv duševného vlastníctva, ktorý bol umiestnený v našich skladových priestoroch, nemala vedomosť. Vzniknutú situáciu preverujeme a veríme, že sa čoskoro objasní.

Zverejňované informácie, ktoré spájajú uvedenú udalosť s našim obchodným menom ako vlastníka skladových priestorov, poškodzujú dlhoročnú dobrú povesť našej spoločnosti.

Všetky ujmy, ktoré budú našej spoločnosti v dôsledku zverejňovania takýchto informácii spôsobené, budeme riešiť právnymi prostriedkami.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Finančná správa SR


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross