No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Domy a byty mal vykrádať 16-ročný Roland

obvineny mladikZa posledné týždne sa vlámal do rodinných domov aj bytov v rôznych častiach mesta, zanechal po sebe škody v tisíckach eur. Rimavskosobotskí policajti minulý týždeň zadržali páchateľa, kradnúť mal 16-ročný mladík z Rimavskej Soboty. Úradoval na Šibeničnom vrchu a na Sobôtke aj v bytoch na Školskej a Družstevnej ulici.

Krádeže vlámaním do domov a bytov začali pribúdať od januára. „Okresné riaditeľstvo v Rimavskej Sobote prijalo opatrenia, ktorých výsledkom je zistenie páchateľa. Ide o mladistvého Rolanda K.,“ informoval riaditeľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) v Rimavskej Sobote Ivan Andrašovič. Mladík má mať na svedomí osem prípadov. Krádežou vznikla škoda vyčíslená na približne osem tisíc eur, majiteľom však po zlodejovi ostali aj poškodené dvere.

Mladíkovi vzniesli obvinenie z porušovania domovej slobody a krádeže. „Na základe podnetu na vzatie do väzby, ktorý sudca Okresného súdu v Rimavskej Sobote akceptoval, bol obvinený vzatý do väzby,“ uviedol ďalej riaditeľ OR PZ a dodal, že obvinený v minulosti nebol trestne stíhaný.

Ako Rimava.sk informovala, zlodej sa vlámal do domov na Šibeničnom vrchu aj na Sobôtke, majiteľom zmizli najmä peniaze a šperky. Začiatkom marca mali neželanú návštevu aj obyvatelia bytov na Školskej a Družstevnej ulici, páchateľ si odniesol notebook, fotoaparát, náramok, krištáľovú sadu aj finančnú hotovosť.
policia zadrzala pachatela
Zdroj: Rimava.sk

 

Súvisiace články

Škody na vykradnutých domoch presiahli tisíce. Polícia žiada o pomoc občanov
Vošiel do domu na Sobôtke, rozhádzal veci a poškodil dvere
Na Sobôtke ďalšia vlámačka do domu, zlodej zobral peniaze a šperky

Polícia objasňuje vlámania do viacerých domov na Sôbôtke aj Šibeničnom vrchu
R. SOBOTA: Vylomili dvere na bytoch, ukradli notebook aj hotovosť

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross