No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Na sídlisku udrel dôchodcu do hlavy a okradol ho

sidlisko-rimava1Rimavskosobotskí policajti vyšetrujú zločin lúpeže. Dôchodcu ktosi udrel do hlavy a okradol, pričom starší muž prišiel o mobil aj o peniaze. Stalo sa tak na Sídlisku Rimava, v utorok, 20. januára.

Ako Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, doposiaľ neznámy páchateľ mal pristúpiť k 78-ročnému mužovi, odzadu ho udrel do hlavy, vytrhol mu čiernu príručnú tašku a ušiel. „Podľa predbežnej lekárskej správy páchateľ mužovi spôsobil zranenia s dobou liečenia do štrnásť dní,“ uviedla policajná hovorkyňa. Spomenula, že v taške mal dôchodca mobilný telefón, osobné doklady, bankomatovú kartu a hotovosť dvesto eur. Celkovo mu tak vznikla škoda vo výške najmenej 350 eur.

Nejde však o jediný prípad lúpeže v regióne, v ten istý deň vyčíňali aj dvaja mladíci v obci Šíd v okrese Lučenec. Podľa slov hovorkyne v utorok večer v rodinnom dome 16-ročný Eugen a 15-ročný Angel spoločne popíjali alkohol s 32-ročným mužom, ktorého sa potom pokúsili okradnúť. Eugen mu chcel zobrať kapsičku s peniazmi, no keď sa poškodený bránil, druhý tínedžer ho odzadu chytil za krk a začal ho škrtiť. "Následne ho zvalili na posteľ, pričom od ďalšieho násilného konania upustili, keď mu prišla na pomoc ďalšia osoba," uviedla policajná hovorkyňa. Podľa jej slov vyšetrovateľ mladíkov obvinil zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva, v súčasnosti sú obaja stíhaní na slobode.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross