No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Opitý zamestnanec Technických služieb havaroval na multikáre

16. septembra 2014 |  | | | |

nehoda-TSMOpitý a na služobnom vozidle havaroval počas víkendu zamestnanec Technických služieb mesta (TSM) Rimavská Sobota. Ako Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, vodič Peter K. na rovnom úseku cesty medzi Rimavskou Sobotou a Kurincom zišiel do priekopy. „ Nevenoval sa plne vedeniu motorového vozidla a nesledoval dostatočne situáciu v cestnej premávke,“ povedala Kováčiková, podľa ktorej mu po nehode bolo v dychu nameraných 0,80 mg/l alkoholu. V prepočte to je viac ako 1,6 promile. Štyridsiatnik sa pri nehode podľa polície nezranil, skončil v cele predbežného zadržania s obvinením z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.
Sudca okresného súdu ho v superrýchlom konaní uznal vinným. Ako ďalej Rimava.sk informovala hovorkyňa krajského súdu Nina Spurná, obvinenému uložil trest odňatia slobody po dobu štyroch mesiacov podmienečne s odkladom výkonu trestu na skúšobnú dobu jedného roka. Podľa Spurnej dostal Peter aj zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dva roky.

Muž pracoval na TSM ako vodič-elektrikár, podľa riaditeľa TSM Tibora Barta s ním problémy doteraz neboli. „Budeme ho musieť prepustiť,“ potvrdil pre Rimava.sk Barto, podľa ktorého bol zamestnanec v službe a s kolegom zabezpečovali spustenie a prevádzku elektriky na Hlavnom námestí počas cyklistických pretekov. „Po ich skončení išiel pre kolegu na Kurinec a mali ísť späť na námestie,“ vysvetlil riaditeľ TSM.
Ako podotkol, škody na aute ešte vyčíslené nemajú, multikára s plošinou však bola vyradená z prevádzky, čo je podľa Barta veľký problém. Pracovníci TSM plošiny využívajú na opravu verejného osvetlenia a orezávanie zelene. „Medzi svietidlami sú aj staršie a večne sú s nimi problémy, plošiny potrebujeme,“ konštatoval Barto.

 

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross