No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Polícia aj RÚVZ sa pripravujú na prechod do čiernej fázy

RIMAVSKÁ SOBOTA – Na pondelňajší prechod okresu Rimavská Sobota do čiernej fázy sa pripravuje aj polícia. Zvýšenú hliadkovú činnosť môžu očakávať nielen vodiči, ale aj chodci.

Prechod medzi okresmi bude povolený len v rámci platných nariadení

Polícia avizuje zvýšenú kontrolnú činnosť zameranú na kontrolu zákazu pohybu medzi okresmi  mimo povolených výnimiek. Ako ďalej informoval okresný policajný riaditeľ Ivan Andrašovič, polícia bude vykonávať zvýšenú kontrolnú činnosť na dodržiavanie protiepidemiologických opatrení. „Je potrebné dodržiavať nariadenia, ktoré sú v platnosti,“ pripomenul Ivan Andrašovič.

Článok pokračuje pod reklamou„Musíme tieto úlohy zvládnuť tak, aby sme zabránili ďalšiemu šíreniu nákazy COVID-om 19,“ uviedol Andrašovič s tým, že prechod do čiernej fázy pre políciu nepriniesol nové špecifické úlohy. Momentálne však polícia taktiež dohliada aj na uzatvorené lokality v Husinej a v Rimavskej Píle, vykonáva i kontrolu na malých hraničných prechodoch s Maďarskom.

Zvýšený dohľad polície

Podľa informácií Rimava.sk bude počas víkendu v meste a regióne zvýšený dohľad policajných hliadok.

Čo sa týka pondelňajšieho prechodu okresu do čiernej fázy, na základe skúseností z okresov, ktoré už túto situáciu zažili, vodiči musia rátať napríklad s intenzívnejšími policajnými kontrolami pri vjazde do mesta, ako aj priamo v centre.

Ako pre Rimava.sk uviedla krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, už od 3. marca je v Rimavskosobotskom okrese v teréne o 11 hliadok viac. Tento stav má trvať až do 19. marca. „Kontroly sú zamerané na dodržiavanie opatrení v rámci vyhláseného núdzového stavu,“ dodala hovorkyňa.

Nová vyhláška zameraná na intenzívnejšie kontroly

Od 8. marca zároveň vstupuje do platnosti nová vyhláška Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Rimavskej Sobote, ktorou nariadil samosprávam intenzívnejšiu kontrolu protipandemických opatrení.

Ide napríklad o kontrolu dodržiavania opatrení pri vstupe osôb do priestorov prevádzok a priestorov zamestnávateľa prostredníctvom príslušníkov mestskej polície, miestnych občianskych poriadkových služieb a podobných organizácií.

Ďalej je to povinnosť zamestnávateľov, aby v prevádzkach s počtom zamestnancov nad 50 nahlasovali RÚVZ všetky prípady ochorení na COVID-19, respektíve pozitívne výsledky testovania u zamestnancov, vyskytujúce sa na pracovisku v počte viac ako tri ochorenia a všetky ich blízke kontakty.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross