No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Polícia hlási ďalšiu osobitnú kontrolu

12. novembra 2018 |  | |

Polícia v Banskobystrickom kraji pokračuje na cestách vo vykonávaní osobitných kontrol s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Policajti opäť vykonajú osobitnú kontrolu zameranú na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti aj v regióne Gemer-Malohont či Novohrad. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Podľa jej slov sa strážcovia zákona v utorok, 13. novembra, zamerajú na vodičov v okrese Lučenec. Vo štvrtok, 15. novembra, si posvietia na vodičov v okrese Veľký Krtíš a v piatok, 16. novembra, sa presunú na osobitné kontroly do okresu Rimavská Sobota. Poslednou ich „zastávkou“ v tomto týždni bude okres Revúca, kde si na objektívnu zodpovednosť posvietia v nedeľu, 18. novembra.

„V rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči zastavení priamo na ceste pri porušení zákona o cestnej premávke, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle držiteľovi vozidla poštou,“ avizuje hovorkyňa.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross