No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Pri dopravnej nehode tragicky zahynul chodec

nehoda-ilustracne-fotoPri dopravnej nehode, ktorá sa stala utorok podvečer, 15. decembra, pri obci Štrkovec, okres Rimavská Sobota, tragicky zahynul chodec, ktorého zachytilo vozidlo. Vodičom auta Renault Clio bol 27-ročný muž z Lenartoviec. Rimava.sk o tom informovala krajská policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová.Ako uviedla, viedol vozidlo v smere od obce Včelince na obec Štrkovec, pričom na rovnom úseku cesty, na suchej, zjazdnej vozovke neprispôsobil rýchlosť jazdy vozidla svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla, situácii v cestnej premávke a pravou prednou časťou vozidla zachytil 31-ročného Petra z Včeliniec, ktorý išiel po pravej krajnici.

„Následkom nárazu bol chodec vymrštený na kapotu motorového vozidla a odhodený do priekopy pri ľavej krajnici v smere jazdy. Chodec pri dopravnej nehode utrpel rozsiahle zranenia, ktorým na mieste podľahol,“ priblížila Petrovičová, podľa ktorej alkohol u vodiča zistený nebol a v prípade usmrteného chodca bola nariadená pitva.

Dopravná nehoda je podľa hovorkyne v štádiu vyšetrovania, budú sa vykonávať ďalšie procesné úkony a do vyšetrovania bude pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy.

Polícia apeluje na chodcov, aby vo svojom záujme používali reflexné prvky, rešpektovali pravidlá cestnej premávky a správali sa na ceste disciplinovane. Za nerešpektovanie pravidiel cestnej premávky môže byť podľa hovorkyne uložená chodcom bloková pokuta až do výšky 50 eur.

Zdroj: Rimava.sk, Foto: polícia


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross