No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Z auta na Šibeničnom vrchu ukradol „kreditky“ a išiel nakupovať

ilustračné fotoZ auta ukradol bankomatové karty, keď sa mu nepodarilo vybrať peniaze, išiel nakupovať do obchodných domov v meste. Napokon skončil v policajnej cele a pred súdom, nekradol pritom prvýkrát.

Z neoprávneného použitia platobného prostriedku a z krádeže obvinili 19-ročného Jána. Pre Rimava.sk to uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Ako potvrdila, mladý muž v piatok, 16. januára, v skorých ranných hodinách na Javorovej ulici v Rimavskej Sobote z neuzamknutého auta zobral dve bankomatové karty. Pomocou jednej z nich chcel vybrať peniaze z bankomatu, to sa mu však nepodarilo. Popoludní išiel do obchodov. V obchodnom dome na Cukrovarskej ulici za nákup zaplatil kartou, o polhodinu neskôr tak urobil aj v ďalšom neďalekom obchode. Opäť sa vrátil do hypermarketu, kde chcel znovu platiť bankomatovou kartou, tentokrát však už neuspel. Podľa slov hovorkyne ho prichytil pracovník bezpečnostnej služby. Muž stihol spôsobiť škodu vo výške necelých desať eur. Skončil v rukách policajtov, na druhý deň v prípade rozhodoval sudca okresného súdu.

Ján sa proti zákonu neprevinil prvýkrát. Policajná hovorkyňa spomenula, že vlani v apríli bol postihnutý pokutou 20 eur za priestupok proti majetku. V júni nadobudol právoplatnosť aj trestný rozkaz, ktorým ho ešte na jar odsúdili za krádež na trest povinnej práce v trvaní 240 hodín.

Sudca ho teraz uznal vinným z prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty a z prečinu krádeže. Ako sa v trestnom rozkaze uvádza, odsúdený bol na úhrnný trest odňatia slobody v trvaní osemnásť mesiacov, s podmienečným odkladom, pričom skúšobná doba potrvá dva roky. Proti rozhodnutiu možno do ôsmich dní od jeho doručenia podať na súde odpor. V takom prípade sa trestný rozkaz ruší a vo veci sa nariadi hlavné pojednávanie.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross