No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Policajti odhalili zlodejov, ktorí vyčíňali v Poltári

Tri prípady krádeže vlámaním, ktoré sa stali v októbri a decembri minulého roka, objasnila polícia v Poltári. S obvineniami skončili štyria mladí muži. Rimava.sk informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

V noci, 17. decembra, sa zlodej vlámal do predajne na Sklárskej ulici. Vylomil vchodové dvere a z predajne ukradol zo stojanu všetky cigarety a vzal aj fľaše s alkoholom. Ukradnuté veci odniesol vo vreci a neskôr ich v Lučenci predal nezistenej osobe za 500 eur. Majiteľovi spôsobil škodu  odhadnutú na 2 900 eur. Páchateľa polícia vypátrala a z prečinu krádeže obvinila 30-ročného Marcela z Poltára. Hrozí mu trest odňatia slobody až na dva roky.

Dva mesiace pred týmto skutkom, 17. októbra okolo 3.00 hod., sa páchatelia vlámali na tej istej ulici do predajne textilu v priestoroch tržnice. Cez vylomené a otvorené okno vošli do predajne a tovar odniesli v igelitových  vreciach. Vzali teplákové súpravy, vaky, kabelky, dámske  nohavice a nohavicové kostýmy. Ukradnuté veci ešte v ten istý deň rozpredali v Lučenci. Majiteľke spôsobili škodu odhadnutú na 7 tisíc eur. Polícia páchateľov vypátrala a z prečinu krádeže obvinila 18-ročného Mojmíra a 19-ročného Jána z Poltára. Obvinený Ján tento skutok spáchal aj napriek tomu, že v septembri bol odsúdený za prečin krádeže. Za tento skutok môžu byť zlodeji potrestaní odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Mojmír a Ján spoločne s 19-ročným Matejom taktiež z Poltára, sa v noci, 30. decembra, vlámali aj do pohostinstva na Novej ulici v Poltári. Keď prechádzali okolo pohostinstva, uvideli pootvorené vetracie okno. Cez toto okno Ján a Mojmír vošli dnu, odkiaľ ukradli peniaze v minciach, kovovú pokladnicu  pod registračnú  pokladňu, cigarety a fľaše s alkoholom. Majiteľovi spôsobili škodu odhadnutú na 560 eur. Za túto krádež im hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross