No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Večer zrazili chodca, zraneniam podľahol na mieste. Polícia apeluje k používaniu reflexných prvkov na oblečení

5. októbra 2012 |  | 

Včera, krátko pred deviatou hodinou večer, zrazili pri Podbrezovej chodca. Zomrel na mieste. Ako Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Jana Vrbická, k nehode došlo medzi obcami Podbrezová a Lopná, 57-ročný chodec z Podbrezovej tu prechádzal neoznačený cez vozovku. „Bezprostredne vstúpil pred prichádzajúce motorové vozidlo Renault Laguna, ktoré viedol 53-ročný muž z Banskej Bystrice,“ uviedla Vrbická.
Ako doplnila, vodič narazil do chodca prednou časťou vozidla, následkom čoho utrpel ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol. U vodiča alkohol nezistili, u chodca bude výsledok podľa Vrbickej známy po vykonaní pitvy. Škoda na vozidle je odhadnutá na štyritisíc eur. Vo veci začala polícia v Brezne trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Ako Vrbická dodala, v tomto týždni ide už o druhú smrteľnú nehodu chodca. V obci Lehôtka pod Brehmi v utorok zahynula 55-ročná chodkyňa z Podhoria. „Apelujeme na chodcov, aby používali reflexné prvky na oblečení. Pri prechádzaní cez cestu treba byť ostražitý a používať vyznačené priechody. Odporúčame radšej sa viac krát presvedčiť či je bezpečné cez cestu prejsť,“ zdôraznila Vrbická.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross