No active "ca-sidebar-197687" sidebar

REVÚCA: Podpálili predajňu odevov, predavačka skončila v nemocnici

Revúca Predajňu odevov na Jilemnického ulici v Revúcej dnes zachvátil oheň, predavačka, ktorá sa nadýchala splodín, skončila v nemocnici. Ako pre Rimava.sk potvrdila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, v dopoludňajších hodinách doposiaľ nezistený páchateľ úmyselne založil požiar v predajni. Podľa slov hovorkyne služobný pes cvičený na vyhľadávanie iniciátorov horenia označil dve ohniská, ktoré vznikli doposiaľ nezisteným iniciátorom. Ako Faltániová uviedla, zaistené látky boli zaslané na expertízu.

Požiar uhasili revúcki hasiči. „Spoločnosti z Lubeníka vznikla škoda vyčíslená na 150 tisíc eur,“ informovala hovorkyňa a dodala, že v čase vzniku požiaru sa v predajni nachádzala predavačka, ktorá sa nadýchala splodín horenia a bola hospitalizovaná v nemocnici. Polícia začala trestné stíhanie pre zločin všeobecného ohrozenia, za ktorý hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

Doplnené o 17:45 hod.:

Ako Rimava.sk informoval Erik Piater z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici, na linku tiesňového volania bol o 8:35 hod. ohlásený výbuch a následný požiar. Kvôli hustému zadymeniu museli príslušníci HaZZ zasahovať v autonómnych dýchacích prístrojoch. "Na likvidáciu požiaru bolo potrebné tlejúci textil a papier rozhrabať za súčasného hasenia a vyhľadať skryté ohniská pomocou termokamery," uviedol Piater a dodal, že vzhľadom na výšku škody sa príčinami vzniku požiaru zaoberá expertízna skupina z Krajského riaditeľstva HaZZ.

[nggallery id=1124]

Zdroj: Rimava.sk FOTO: HaZZ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross