No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rim. Sobota: U príslušníka Zboru väzenskej a justičnej stráže našli marihuanu, muž sa už postavil pred sudcu

28. novembra 2022 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Minulý rok 19. augusta podvečer v Rimavskej Sobote na Sídlisku Západ zasahovala polícia. Putá nasadili jednému mužovi, ktorý bol napokon stíhaný na slobode. Má za sebou pojednávanie na Okresnom súde v Rimavskej Sobote.

„Potvrdzujeme, že dňa 19. augusta 2021 došlo v podvečerných hodinách, v mimoslužobnom čase, k zadržaniu príslušníka Zboru väzenskej a justičnej stráže,“ uviedla vtedy Monika Kacvinská, hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže.

Článok pokračuje pod reklamou


Podozrenia polície sa potvrdili. Ako ešte minulý rok uviedla hovorkyňa ministerstva vnútra Petra Friese, u muža našli sušenú rastlinu – potvrdili, že išlo o rastlinu rodu Cannabis v množstve 34 bežných jednotlivých dávok. Policajti počas osobnej prehliadky muža a prehliadky bytu našli aj zvyškové množstvo metamfetamínu.

Ako uvádza TV JOJ, muž nepoprel, že marihuana bola jeho, no tvrdil, že s drogami neobchodoval. Nepotvrdili to ani výpovede svedkov. Podľa obhajoby tiež nemal dočinenia s metamfetamínom.

Ako ďalej informovala TV JOJ, prokurátor uviedol, že obžalovaný doteraz trestaný nebol, pri vyšetrovaní spolupracoval a poukázal aj na výborné hodnotenie od bývalého zamestnávateľa. Navrhol podmienečný trest. Obhajoba ale namietala zákonnosť trestného konania, ako aj vykonania dôkazov a žiadala obžalovaného oslobodiť.

V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody vo výške troch až desiatich rokov,“ uviedla ešte minulý rok hovorkyňa ministerstva vnútra Petra Friese.

Podľa súdu si obžalovaný marihuanu neoprávnene zadovážil a prechovával za účelom vlastnej spotreby a bezodplatne ju poskytol a spoločne užil s ďalším užívateľmi. "Za to sa odsudzuje na trest odňatia slobody v trvaní troch rokov. Samosudca obžalovanému výkon trestu podmienečne odkladá na skúšobnú dobu troch rokov s probačným dohľadom," uzavrel sudca Okresného súdu v Rimavskej Sobote. Prokurátor bol s rozhodnutím súdu spokojný, obhajoba ale podľa TV JOJ priamo na pojednávaní zahlásila odvolanie.

Príslušník Zboru väzenskej a justičnej stráže bol v služobnom pomere od roku 2009, pracoval v Otvorenom oddelení Ústavu na výkon trestu odňatia slobody na Sabovej. Od 23. augusta bol postavený mimo výkon služby.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross