No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosoboťana majú za útok na policajtov stíhať väzobne

vazba-rsRimavskosoboťana, ktorý začiatkom týždňa nezastavil policajnej hliadke a nabúral do ich auta, majú za útok na verejného činiteľa stíhať vo väzbe. Rozhodla o tom sudkyňa Okresného súdu Rimavská Sobota. Vypočúvanie trvalo takmer dve hodiny. Ako pre Rimava.sk potvrdila hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Adriána Vašková, dôvodom je takzvaná úteková a preventívna väzba. „Rozhodnutie nie je právoplatné,“ povedala Vašková.

Rimavskosoboťana majú za útok na policajtov stíhať väzobneObvineného 54-ročného Ladislava zadržala policajná hliadka na Rožňavskej ulici po tom, ako nerešpektoval výzvy na zastavenie a aj napriek tomu ďalej  jazdil bezohľadne. Muž po náraze do policajného auta a po niekoľkých varovných výstreloch polície skončil v putách. Podľa polície sa mal v mieste svojho bydliska správať neprimerane. Po vzatí do väzby mal byť opäť umiestnený v nemocnici.

Vo večerných hodinách u muža polícia v pondelok večer prehľadávala garáž na Rožňavskej ulici, neskôr nasledovala aj domová prehliadka. V prípade dokázania viny hrozí za tento skutok trest odňatia slobody až na osem rokov.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
DOPLNENÉ: Na Rožňavskej ulici sa strieľalo, ostalo rozbité policajné auto. Muža chytili
DOPLNENÉ: Bezohľadná jazda Rimavskosoboťana netrvala dlho. Vodiča dnes obvinili


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross