No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosoboťanov obvinili z obchodovania s ľuďmi v Nemecku

policia-prokuratura1Troch mužov z Rimavskej Soboty Arpáda H., Petra L. a Ondreja L. obvinili z obchodovania s ľuďmi. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová, v prípade obvinili trojicu mužov 39, 52 a 56-ročného. Bezdomovkyňu odvliekli do Nemecka a všetko, čo vyžobrala, im musela dať. „Takto získané peniaze im musela odovzdávať, počas troch mesiacov sa suma vyšplhala na minimálne 3000 eur,“ priblížila Baloghová. Poškodenú mali do zahraničia vylákať za vidinou lepšieho spoločného života, podľa našich informácií mala mať 19-ročná žena s najmladším z obvinených mužov vzťah.

Obvineným hrozí po dokázaní viny trest odňatia slobody vo výške od 4 do 10 rokov. Polícia žene poskytla pomoc na bezpečný návrat domov a v súčasnosti je zaradená do programu podpory a ochrany obetí obchodovania s ľuďmi.

Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície sa zamerala na odhalenie obchodovania s ľuďmi aj v Košiciach. Dvojica mala 28-ročnú ženu vylákať do Belgicka, kde jej sľúbili výnosné zamestnanie. Namiesto toho ju prinútili sa vydať za čo zinkasovali minimálne 5 tis. eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross