No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosobotskí policajti sa pridali k darcom počas Valentínskej kvapky krvi

Zdroj: Archív Lenka Lásová

RIMAVSKÁ SOBOTA – V areáli nemocnice Penta Hospitals v Rimavskej Sobote sa v piatkové ráno (16. februára) pohyboval zvýšený počet príslušníkov polície.

Tentokrát však nedošlo k narušeniu verejného poriadku, to sa rimavskosobotskí policajti opäť pridali k ostatným darcom počas Valentínskej kvapky krvi. “Medzi nimi sú viacnásobní darcovia krvi, mnohí z nich sú už držitelia plakiet prof. MUDr. Jana Janského, ale tešíme sa najmä tomu, že sa naše rady neustále rozširujú aj o nových prvodarcov či prvodarkyne,” uviedla Lenka Lásová, preventistka OR PZ v Rimavskej Sobote. 

Článok pokračuje pod reklamou


“V radoch príslušníkov Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rimavskej Sobote sú mnohí darcovia krvi, nájdete ich na všetkých odboroch a oddeleniach okresného riaditeľstva.  Nie sú to len tí v uniforme, ale aj tí 'neviditeľní', v civile. Takže, pozor na vtipy o policajtoch, možno jeden z nich stojí práve vedľa vás,” dodala s úsmevom preventistka.

Darcovstvo krvi je dôležité a nenahraditeľné. Je to humanitárny akt, ktorý môže zachrániť život a priniesť nádej ľuďom v núdzi. “Tí, ktorí ste doteraz váhali, pridajte sa k nám, vaša krv je potrebná nielen počas Valentína, ale aj po celý rok. Všetkým darcom krvi z radov polície, patrí veľká vďaka za to, že zachraňujete životy aj takýmto spôsobom a napĺňate tak význam hesla POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ. Vďaka patrí samozrejme aj kolektívu na hematologickom oddelení, ktorí vedia vyčariť výbornú atmosféru a aj vďaka nim sa vždy radi vraciame,” povedala na záver preventistka.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross